Tulenia žena – inuitský mýtus je výtvarné divadlo, inscenácia, ktorá vznikla podľa príbehu z knihy Ženy, ktoré behali s vlkmi.

Inuiti verili, že tulene boli kedysi ľuďmi. Na pobreží mora sa vyzliekali zo svojich tuleních koží a menili sa na nádherné, nahé a zraniteľné ženy. Bez svojej kože sa nemohli vrátiť domov, do mora.

Osamelý lovec, ktorý túžil po spoločnosti a láske, ukradol kožu jednej z tuleních žien a ona s ním musela ostať žiť sedem rokov.

I keď ho milovala a splodila mu syna, cítila silnú potrebu vrátiť sa domov. Jej telo chradlo a ak by sa nevrátila, mohla by zomrieť…

O organizátorovi:

LUNA storytelling „Poznaj príbeh – poznaj seba!“

… je oživenie tradície rozprávania príbehov, ktorá je hlboko zakorenená v našej a iných starých kultúrach celého sveta. Rozprávanie starých mám večer pred spaním, príbehy múdrych žien zdieľané pri spoločnej práci, či prosté slová starých indiánov doprevádzané údermi na šamanský bubon, znamenali pre všetkých počúvajúcich hlboký zážitok duše.

LUNA storytelling vznikla z iniciatívy dvoch mladých tvorkýň, bábkoherečky Lucie Pohronskej a režisérky a dramaturgičky Nade Uherovej, ktoré spojila spoločná záľuba v čítaní, analyzovaní a zbieraní starých príbehov.

 

 

Prebuď svoju kreativitu – 18/11/2017
Indiánske rozprávky – O chlapcovi bez mena – 3/12/2017